Produkcja plandek – pomysł na własny biznes

 

Szukasz pomysłu na własny biznes, a może prowadzisz własną firmę i chciałbyś spróbować swoich sił w nowej branży ? Świetnie trafiłeś ! Nasza firma z chęcią pomoże Ci rozpocząć swoją przygodę ze zgrzewaniem i produkcją plandek. Zapewnimy Ci dostęp do najwyższej jakości zgrzewarek oraz urządzeń przydatnych podczas produkcji plandek. Zapewnimy dostęp do materiałów plandekowych, a także pomożemy w zbycie gotowych produktów.

 

Gdzie wykorzystywane są plandeki ?

Plandeki to produkty używane na całym świecie niezależnie od szerokości geograficznej. Ich głównym celem jest zabezpieczenie towarów, materiałów, pojazdów, konstrukcji i budynków, przed niekorzystnym działaniem warunków atmosferycznych. Są one również używane wewnątrz budynków jako pokrowce maszyn i urządzeń, a także kotary, pozwalające na oddzielenie powierzchni w halach magazynowych, produkcyjnych, itp. Co bardzo istotne dla producentów plandek - w większości przypadku są one bardzo intensywnie użytkowane i z czasem zużywają się. Sprzedajemy więc produkt, który po określonym czasie się zużyje, a klient wróci do nas po kolejny. Obsługując więc klienta, mamy ogromną szanse na zdobycie stałego miejsca zbytu.

 

Przykładowe zastosowanie plandek:

 • plandeki okryciowe
 • kotary przedzielające powierzchnie w budynkach
 • plandeki samochodowe (firanki i zadaszenia naczep TIR, plandeki na wywrotki)
 • plandeki na przyczepy rolnicze
 • plandeki do altan i tarasów
 • pokrowce na maszyny i urządzenia
 • plandeki na maty do ćwiczeń
 • itp.

 

Jak wygląda produkcja plandek ?

Produkcja plandek nie jest wbrew pozorom bardzo łatwym zajęciem. Wymaga dużej cierpliwości i precyzji. W pierwszej kolejności musimy przygotować materiał, z którego zostaną wyprodukowane plandeki. Belki materiału mają od 200 cm do 350 cm szerokości (w zależności od rodzaju). Plandeki produkowane są metodą zgrzewania, przy użyciu bardzo gorącego powietrza, wyrzucanego pod określonym ciśnieniem. Na rynku dostępne są zgrzewarki ręczne oraz zgrzewarki samojezdne. Po zgrzaniu pasów materiału należy wykonać podwójne krawędzie. Dopiero wówczas na krawędziach montuje się osprzęt (oczka, chwytki, rolki, itp.). W całości procesu ważne jest dokonanie odpowiednich wyliczeń tak, aby otrzymać dokładnie taki wymiar, jaki zamawia klient. Trzeba dokładnie odejmować wszystkie zakładki konieczne na zgrzew wewnętrzny oraz zewnętrzny. Na szczęście macie Państwo - na początku będzie pomagali i wszystkiego Państwa nauczymy.

 

Co potrzebujemy do produkcji plandek ?

 • zgrzewarka automatyczna samojezdna
 • zgrzewarka ręczna
 • wałek do zgrzewarki
 • zestaw do czyszczenia dysz w zgrzewarkach
 • wykuwaki do otworów
 • zakuwaki do otworów
 • lokal z możliwie płaską podłogą (mile widziany parkiet lub podłoga wykonana z płyt OSB)

 

zgrzewarki do plandeki, zgrzewanie plandek, jak zgrzewać plandeki
Po lewej stronie zgrzewarka ręczna / po prawej stronie zgrzewarka samojezdna.

 

Jak rozpocząć produkcję plandek ?

Zapraszamy serdecznie do kontaktu z naszą firmą. Zapoznamy Państwa z rynkiem plandek, pokażemy jak wygląda produkcja plandek oraz opowiemy od ich sprzedaży, cenach, itp. Jeżeli zdecydują się Państwo na naszą pomoc, pomożemy w doborze maszyn, urządzeń oraz akcesoriów, które są niezbędne przy produkcji plandek. Oczywiście ,,nie od razu Kraków zbudowano" i trzeba od czegoś zacząć. Dlatego początkowo wykonywanie specjalistycznych plandek nie będzie możliwe, ale z czasem stanie się to dla Państwa chlebem powszednim. W przypadku szkoleń również możecie Państwo na nas liczyć. Producenci maszyn, z którymi współpracujemy, regularnie zapraszają na szkolenia z zakresu zgrzewania plandek. Co bardzo istotne, dzięki naszej pomocy otrzymacie Państwo długoletnią gwarancję na maszyny oraz możliwość serwisu na terenie Polski.

 

produkcja plandek, jak zgrzewać plandekę, jak założyć firmę

 
 

osłony altankowe 2021