19 stycznia 2016

Plandeki kotarowe – kotary z plandek

Kotary plandekowe i kotary z plandek są bardzo popularnym sposobem odgradzania części magazynów, zakładów produkcyjnych, budynków gospodarczych, itp.

Nasza firma zajmuje się produkcją kotar plandekowych na wymiar wg dokładnego zamówienia klienta. Oferujemy Państwu kotary plandekowe lekkie, ciężkie, z oknem, trudnopalne, antystatyczne, spawalnicze, itp. Wszystkie kurtyny z plandek wykonujemy na dokładny wymiar, dzięki czemu zawsze idealnie pasują do swojej aplikacji.

Posiadamy szeroką gamę tkanin kotarowych, dzięki czemu możemy zawsze dobrać odpowiednią kotarę do potrzeb klienta. Największym plusem kotar plandekowych na wymiar jest możliwość produkcji dowolnej kotary na bardzo dokładny wymiar, z wycięciami i wszelkim koniecznym do montażu osprzętem. Klient zawsze otrzymuje kotarę z plandeki, wyposażoną w odpowiedni osprzęt.'

SZYBKA WYCENA ZAMÓWIENIA:

KOM +48 509 491 716

biuro@producentplandek.pl

Plandeki kotarowe PE 200

Najpopularniejsze i najczęściej sprzedawane są kotary plandekowe wykonane z tkaniny PE 200. Jest to tkanina lekka (200 g/m2), ale wytrzymała, dzięki temu idealnie nadaje się na przepierzenia. Kotary PE 200 dostępne są w trzech wersjach kolorystycznych - jasny siwy, zielony, niebieski. Każda kotara posiada podwójnie obszytą krawędź, dzięki czemu zyskuje na wytrzymałości. Niestety minusem kotar PE 200 jest brak możliwości wykonania nadruku natryskowego oraz wgrzania okien. Ważnym plusem kotar PE 200 jest również bardzo łatwe składanie, przesuwanie i rozkładanie. Jest to tkaniny elastyczna i 100 % wodoodporna.

Niska waga jest zaletą w przypadku bardzo dużych kurtyn i przepierzeń na halach produkcyjnych. Nasze kotary polietylenowe są chętnie wykorzystywane w bardzo dużych halach do przegradzania powierzchni, w szczególności zimą, kiedy ogrzewanie całej hali jest nie opłacalne i konieczne jest wydzielenie powierzchni ogrzewanej.

plandeka kotarowa PE 200

Plandeki kotarowe PCV 630 g, 650 g, 680 g, 900 g

Kotary plandekowe z tkanin PCV są wybieranie nieco rzadziej. Jest to spowodowane stosunkowo wysoką wagą plandeki. Dla przykładu kotara PCV 650 g/m2 o wymiarze 15 x 5 mb waży blisko 50 kg. Z racji wysokiej wagi utrudniony jest więc montaż oraz przeciąganie kotary z PCV. Niewątpliwym plusem tego typu rozwiązania jest jednak bardzo dużo wytrzymałość oraz możliwość wgrzania okien (świetlików). Kotary z PCV bardzo dobrze współpracują bowiem z tkaninami przeźroczystymi, które po wgrzaniu pełnią funkcję okien. Kolejnym plusem plandek kotarowych PCV jest możliwość pełnego nadruku natryskowego laminowanego. Dzięki temu możliwe jest nadrukowanie nawet bardzo skomplikowanych grafik (np. logo firmy). Kotary PCV podobnie jak PE 200 posiadają podwójne krawędzie, które znacznie zwiększają wytrzymałość i są w 100 % wodoodporne. Stosowanie kotar PCV polecamy w szczególności w miejscach, gdzie zdarzają się bardzo silne porywy wiatru. Plandeki kotarowe PCV dostępne są w pełnej gamie kolorystycznej.

W tym przypadku istnieje również możliwość produkcji kotar z tkaniny trudnopalnej, posiadającej atest trudnopalności B2. Są to kotary, które mogą pracować w strefach zagrożonych pożarem, w spawalniach, ślusarniach, itp. Wykonujemy z nich plandeki spawalnicze i kurtyny spawalnicze. Cechą charakterystyczną takich kotar jest fakt, że podczas ewentualnego zapłonu, nie mogę palić się dalej i muszę natychmiast zgasnąć. Przedmiotowy atest B2 został wystawiony przez Instytut Techniki Budowlanej i jest ważny na terenie Polski.

kotara plandekowa PCV 630g z oknami

Kotary trudnopalne z plandek

W ofercie posiadamy również specjalistyczne kotary z atestem trudnopalności. Są to kotary o grubości 650 g/m2 wykonane z powlekanego PCV. Posiadają w swoim składzie specjalny proszek, który uniepalnia plandeki. Do plandek trudnopalnych zawsze dołączamy atest. Kotary trudnopalne produkowane są najczęściej do spawalni, kopani, hut, stoczni. Do każdej kotary trudnopalnej, na życzenie klienta możemy dołączyć atest trudnopalności B2. Atest jest ważny na terenie polski podczas ewentualnej kontroli.

Sposoby montażu kotar

W cenie kotar znajdują się standardowe oczka zakuwane. Na życzenie klienta możemy jednak zakuć oczka kotarowe (ilustracja poniżej), które znacznie ułatwiają przesuwanie kotary po rurce lub lince celnej. Oczka kotarowe są nitowane do kotary. Wykonane są ze stali ocynkowanej (posiadają zabezpieczenie antykorozyjne). Średnica otworu wynosi fi 40.

Istnieje również możliwość zamówienia kotary przesuwnej na rolkach. Wówczas wraz z kotarami plandekowymi dostarczamy szyny. Na górnej krawędzi nitujemy natomiast rolki poliamidowe do przesuwania. Nasze rolki są samosmarne, dzięki czemu szyny nie muszą być dodatkowo smarowane.

kotary i przepierzenia

Nasz dział obsługi klienta z przyjemnością doradzi jaka kotara plandekowa będzie idealna do Państwa przedsiębiorstwa lub gospodarstwa rolnego. Prosimy o telefon pod numer +48 509 491 716