21 stycznia 2016

Plandeki na altany i ogródki piwne – plandeki ogrodowe

Nasza firma jest producentem estetycznych plandek na altany oraz ogródki piwne. Wykonujemy estetyczne plandeki sezonowe (z oknami) oraz plandeki służące zabezpieczeniu altan i ogródków piwnych jesienią oraz zimą. Nasze plandeki to doskonała osłona altany przed wiatrem czy deszczem.

Produkując plandeki na altanki głównymi wyznacznikami są dla nas wysoka jakość połączona z wytrzymałością i odpowiednią estetyką. Zdajemy sobie sprawę z faktu, iż plandeka na altanę musi być nie tylko funkcjonalna, ale również estetyczna. Wszystko to sprawia, że plandeki na altany produkowane w naszej firmie nie szpecą ogrodów i restauracji - wręcz przeciwnie, dodają ogródkom piwnym i altanom charakteru.

Jeżeli nie wiesz jak prawidłowo zmierzyć swoją altanę tak, aby plandeki na altanki idealnie do niej pasowały, zachęcamy do skorzystania z naszego poradnika. Link do poradnika znajduje się w górnym menu, ale można również klikną TUTAJ.

SZYBKA WYCENA PLANDEK:

KOM +48 509 491 716

biuro@producentplandek.pl

Plandeki na altany i ogródki piwne - sezonowe

Plandeki na altankę lub ogródek piwny sezonowe wykonujemy z estetycznej tkaniny PCV 650 g/m2. W gramaturze tej dostępne są bowiem kolory najczęściej wybierane do tego typu zastosowań (odcienie brązu i ecru) oraz zapewnia ona wysoką wytrzymałość. Na życzenie klienta w plandekach wgrzewamy okna. Okna posiadają podobną gramaturę jak plandeka, dzięki czemu tworzą jednolitą całość. Maksymalna wysokość okna wynosi 174 cm, po wykonaniu szprosu z plandeki możliwe jest kontynuowanie okna. Plandeki sezonowe na altany i ogródki piwne wyposażane są w potrzebny do montażu osprzęt. Na życzenie klienta w plandekach montujemy paski do zwijania i podwieszania plandek. W naszej firmie możliwy jest również zakup błyskawicznych uchwytów naburtowych (obrotowych), pozwalających na szybki i prosty montaż i demontaż plandeki.

Na plandekach sezonowych wykonywanych z tkaniny PCV możliwe jest wykonanie nadruku. Nasza firma posiada sprzęt pozwalający na wykonanie nadruku laminowanego o bardzo wysokiej rozdzielczości i jakości. Nadruk laminowany może być wielokrotnie myty.

Co wyróżnia nasze plandeki do altany ?plandeki na taras, folie altankowe, folie do altanki

 • bardzo gruba obwódka wykonana z materiału PCV 650 g/m2
 • szeroki wybór kolorów obwódki
 • bardzo gruba folia plandekowa - folia przeźroczysta 0,7 mm (wysokość jednego odcinka maks. 174 cm)
 • zakucia ze stali ocynkowanej (nierdzewne)
 • szybka wycena zamówienia
 • przygotowanie rysunku plandek przez produkcją
 • ekspresowa realizacja zamówienia ok. 3-5 dni roboczych tania wysyłka w dowolne miejsce kraju (w sezonie ok. 8-10 dni roboczych)

DOSTĘPNE KOLORY:

 • brązowy (ciemny)
 • jasny szary
 • ciemny szary (nie jest to kolor grafitowy, około RAL7037, ale odcień może się różnić)
 • piaskowy (ok. RAL 1015)
 • biały
 • czarny
 • zielony (ciemny)
 • UWAGA - odcień koloru może się różnić w zależności od dostawy ! Kolor RAL nie odzwierciedla w 100 % koloru na plandekach. Są to kolory ZBLIŻONE do palety RAL.

Altanki tarasowe i altanki  na taras

Ostatnio zauważyliśmy wzrost zapytań wśród naszych klientów na altanki tarasowe czy altanki na taras. Pragniemy zaznaczyć, że do produkcji altanek tarasowych wykorzystujemy te same materiały oraz ten sam osprzęt, którego używamy do zrobienia plandek na altany. Jeśli macie Państwo jakieś wątpliwości, zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami.

Montaż plandek na altance:

Plandeki montowane są na uchwyty obrotowe, czyli tzw. motylki. Uchwyt wystarczy przełożyć przez oczko i przekręcić. Osprzęt wykonany jest ze stali nierdzewnej, dzięki czemu nie rdzewieje nawet po kilku latach użytkowania.

Na górnej krawędzi zakuwamy małe oczka, przy pomocy który plandeki przykręcane są do górnej belki. Potrzebne będzie do tego kilka wkrętów i podkładek fi 12. U dołu każda plandeka do altanki posiada kieszeń, w którą mogą Państwo wsunąć obciążenie (rurkę, płaskownik, listwę, etc.). Dzięki temu plandeka będzie ładniej układać na altance i znacznie łatwiejsze będzie podwijanie do góry.

Koszt uchwytu to 6 zł brutto / szt. Zapotrzebowanie wyliczamy po przesłaniu wymiarów na maila - biuro@producentplandek.pl.

chwyta obrotowa uchwyt obrotowy do plandeki na altankę

Plandeki na altanki - rozmieszenie okien:

UWAGA - maksymalny pas przeźroczysty wynosi 174 cm. Następnie konieczna jest przedziałka z tkaniny z kolorze. Oczywiście możemy tym dowolnie modulować tak, aby część przeźroczysta zajmowała większą część plandeki. Przedstawia to zdjęcia poniżej lub rysunek techniczny mieszczący się pod linkiem - jak zmierzyć altankę ?

Po zakupie przygotowujemy dla Państwa rysunek wykonawczy, który obejmuje KOLOR, WYMIAR, ROZMIESZCZENIE OCZEK I ROZMIESZCZENIE OKIEN. Bardzo prosimy o dokładne sprawdzenie rysunku pod w/w kątem, ponieważ według niego produkowane są Państwa plandeki.

plandeka do altany
plandeka do altanki, plandeki do altanki, plandeka na taras, ścianki do altanki, plandeki przeźroczyste
plandeka do altanki, plandeki do altanki, plandeka na taras, ścianki do altanki, plandeki przeźroczyste

Plandeki na altany zimowe / zabezpieczające

Nasza firma zajmuje się również produkcją plandek ochronnych do zabezpieczania altan, tarasów oraz ogródków piwnych i restauracyjnych przed działaniem niekorzystnych warunków atmosferycznych jesienią, zimą i wczesną wiosną.

Plandeki na altany zimowe wykonujemy z wytrzymałej tkaniny ochronne PE (PP) 200 g/m2. Jest to tkaniny w 100 % wodoodporna, odporna na działanie bardzo niskich temperatur (odporność termiczna tkaniny sięga - 40 st. C). Plandeka PE 200 dostępna jest w trzech wariantach kolorystycznych - ciemna zieleń, granatowy i jasny siwy. Brzegi plandek zawsze zagrzewamy podwójnie, dzięki czemu znacznie wzrasta ich wytrzymałość. Plandeki zaopatrzone są w oczka montażowe i potrzebny osprzęt.

Plandeka na altanę zimowa nie jest drogim rozwiązaniem, a pozwala zapobiec zniszczeniom wywołanym przez zimowe warunki. Polecamy jej stosowanie wszystkim tym, którzy potrzebują bezpiecznego i niedrogiego rozwiązania.

plandeka na altane zimowa

Więcej informacji pod numerem telefonu - 509 491 716