Plandeka na drewno na wymiar

plandeka na drewno

Jeśli szukasz ochrony dla swojego drewna to idealnym wyborem będzie przykrycie go plandeką, która chroni przed opadami atmosferycznymi oraz wilgocią. To kluczowe, gdy chcemy, aby nasze drewno opałowe zachowało odpowiednią wilgotność i było gotowe do rozpalenia ognia w kominku. Produkowane przez nas plandeki do drewna są wykonane z wysokiej jakości materiałów, co przekłada się na dużą wytrzymałość i pozwoli cieszyć się z nich przez wiele lat. Dowiedz się jak przechowywać drewno kominkowe, aby zachowało swoje właściwości.

Dlaczego warto stosować plandeki do przykrycia drewna?

Przechowywanie drewna w ogrodzie pod plandeką niesie ze sobą wiele korzyści:

  1. Ochrona przed wilgocią - plandeki zapobiegają bezpośredniemu kontaktowi drewna z deszczem i śniegiem, co pozwala na zachowanie przez nie odpowiedniej wilgotności. Gdy drewno jest zbyt mokre trudniej się pali i wytwarza więcej dymu.
  2. Ochrona przed słońcem - drewno, które stale jest wystawione na promienie słoneczne wraz z upływem czasu może popękać. Nasze plandeki są odporne na promieniowanie UV, co pozwala na zachowanie odpowiedniej struktury drewna.
  3. Zabezpieczenie przed szkodnikami - plandeka stanowi ochronę przed niechcianymi mrówkami, termitami czy gryzoniami, które mogą przyczynić się do zniszczenia stosu drewna.
  4. Utrzymanie porządku - stosowanie plandek pozwala na zachowanie porządku wokół stosu. Możemy mieć pewność, że kora i drobne fragmenty drzewa nie będą się rozprzestrzeniać, nawet przy występowaniu silnych wiatrów.

Jaki materiał wybrać do plandeki na drzewo?

W naszej ofercie posiadamy dwa rodzaje plandek na drewno - PCV oraz PE (polietylen). Obydwie tkaniny są odporne na promienie słoneczne i zabezpieczają przed pleśnią, wilgocią oraz są wodoodporne. Materiał PCV należy do bardzo wytrzymałych tworzyw, które są odporne na uszkodzenia mechaniczne, przetarcia oraz rozdarcia. Plandeki PCV idealnie sprawdzą się do długotrwałego użytkowania w trudnych warunkach i będą nam służyć przez wiele lat. Z kolei jeśli szukamy tańszego rozwiązania to lepszymi plandekami do przykrycia drewna będą te wykonane z polietylenu (PE). Jest to produkt lżejszy i cieńszy, co sprawia, że nie jest aż tak odporny na ekstremalne warunki atmosferyczne. 

W naszej szerokiej ofercie są dostępne plandeki w gotowych formatach: 6x10, 6x12, 8x10, 8x12, 10x12, 10x15, 10x20, 12x18, 15x16, 15x20, 20x20. Szyjemy również plandeki na wymiar wskazany przez klienta!

Plandeki na drewno - produkcja na wymiar

W sprzedaży posiadamy również plandeki na drewno kominkowe na wymiar. Jest to idealna opcja dla kogoś kto posiada stos drewna w nieregularnych kształtach i potrzebuje produktu dopasowanego do jego potrzeb. Zapewniamy doradztwo w zakresie wyboru odpowiedniej plandeki, która spełni Twoje oczekiwania. Skontaktuj się z naszym biurem obsługi klienta, aby dostać indywidualną ofertę!

Skontaktuj się z nami już dziś, aby dowiedzieć się więcej!

biuro@producentplandek.pl