Jak zamontować plandeki na altance ?

Montaż plandek na altance jest na prawdę bardzo prosty, ale żeby Państwu nieco pomóc, postanowiliśmy napisać krótki poradnik, który pomoże w odpowiednim montażu Państwa plandek na altankach. Poniżej znajdziecie Państwo porady dotyczące tego co będzie potrzebne do montażu, jakie narzędzia potrzebujemy do montażu oraz finalnie - jak zamontować plandeki.

Jakie narzędzia potrzebujemy do montażu ?

  • wkrętarka i zestaw wkrętów do drewna
  • młotek
  • miara
  • poziomica
  • ołówek

Jak widzimy nie potrzebujemy żadnych skomplikowanych narzędzi, ponieważ wystarczą tylko te najbardziej podstawowe. Oczywiście w przypadku braku wkrętaki, wystarczy Państwu również dobry śrubokręt, jednak będzie to oznaczać nieco więcej pracy. Ważna jest również ładna pogoda, ponieważ pracujemy w końcu na wolnym powietrzu.

Montaż plandeki na altance:

  1. W pierwszej kolejności musimy rozpakować zamówione plandeki. Będziemy do tego potrzebowali nożyczki. Plandeki na czas transportu są zwinięte w rulon i opakowane cieńszą plandeką, która jest trwale zgrzana. Podczas rozcinania opakowania należy pamiętać, aby nie rozciąć znajdujących się w środku. Dlatego dużo lepie wykonać tą czynność małymi nożyczkami niż nożykiem.
  2. Kiedy rozpakujemy plandeki należy jest rozłożyć i przemierzyć, aby wiedzieć które plandeki mamy zawiesić na konkretną ścinę. Warto w tym miejscu opisać sobie plandeki, aby ich później nie pomylić. Możemy to zrobić ołówkiem.
  3. Kiedy wiemy, która plandeka będzie montowana na której ścianie, przystępujemy do przymierzenia plandek. Jedna lub dwie osoby powinny przytrzymać plandekę w miejscu montażu, a kolejne zaznaczyć na belkach położenie otworów montażowych. Przyda się to podczas montażu uchwytów obrotowych. Kiedy mamy zaznaczony wszystkie miejsca montażu uchwytów, odkładamy plandekę na bok i montujemy uchwyty obrotowe. Do montażu potrzebujemy jedynie dwa wkręty do drewna.
  4. Następnie zakładamy plandekę i blokujemy uchwyty. Jeżeli góra montowana jest na stałe, czyli na wkręty, przygotowujemy podkładki i przykręcamy górną krawędź do górnej belki.
  5. Te same czynności wykonujemy z pozostałymi plandekami.

Jak dbać o plandeki w przyszłości ?

Przede wszystkim plandek nie należy myć silnymi detergentami, ponieważ mogą one spowodować trwałe uszkodzenia i osłabienia materiału. Plandeki myjemy ciepłą wodą pod lekkim ciśnieniem. Następnie przecieramy je suchą szmatką.

ściany do altanki

Więcej informacji:

Oferta plandek na altanki

Jak mierzyć plandeki na altanki

biuro@producentplandek.pl

+48 509 491 716