Czy są dostępne plandeki niepalne ?

Plandeki niepalne są bardzo często poszukiwane przez naszych klientów. Nasuwa się jednak pytanie, czy plandeki niepalne są rzeczywiście niepalne, czy jedynie trudnopalne ?

Odpowiedź nie jest trudna. Plandeki produkowane są z tworzyw sztucznych, takich jak polietylen, polipropylen i polichlorek winylu. Niestety materiały te są palne. W związku z tym większość plandek jest palnych, co wyklucza je do aplikacji w miejscach zagrożonych pożarem, w spawalniach, ślusarniach, itp.

Na szczęście dostępne są plandeki trudnopalne, czyli innymi słowy plandeki uniepalnione, które posiadają w swoim składzie specjalny proszek trudnopalny. Dzięki proszkowi plandeki nie palą się ,,żywym ogniem", a jedynie topią się.

plandeki niepalne

Plandeki niepalne czy trudnopalne ?

Tak jak wyżej, plandeki niepalne nie istnieją. Dostępne są jedynie plandeki uniepalnione, czy inaczej trudnopalne. Co je odróżnią od pozostałych plandek ? Mało i dużo. Jeżeli patrzeć na skład tkaniny, to plandeki uniepalnione posiadają dodatek specjalnego proszku trudnopalnego. Patrząc natomiast nieco ogólniej na plandekę, oferowana plandeka jest trudnopalna i wytrzymuję nieco więcej od standardowej.

Przede wszystkim proszek trudnopalny sprawia, że plandeka uniepalniona (nie plandeka niepalna), nie pali się ,,żywym ogniem". Dzięki temu jest znacznie bezpieczniejsza, ponieważ nie prowadzi do rozprzestrzeniania się ognia podczas pożaru. Plandeki uniepalnione posiadają również nieco wyższą odporność na iskry, dzięki czemu może być stosowana w spawalniach, ślusarniach, itp. Jest to bardzo ważna opcja dla firmy, które zajmują się produkcją konstrukcji stalowych, maszyn, itp. Plandeki to można bowiem użyć do produkcji kurtyn uniepalnionych.

OFERTA NA PLANDEKI TRUDNOPALNE

Specyfikacja techniczna:

Materiał - PCV (polichlorek winylu) + proszek trudnopalny

Gramatura - 650 g/m2

Minimalny rozmiar - bez minimalnego rozmiaru

Maksymalny rozmiar - 60 x 60 mb

Dostępne kolory

Plandeki uniepalnione dostępne są w dość wąskiej gamie kolorystycznej. Do Państwa dyspozycji pozostawiamy kolor biały, siwy (szary), zielony oraz wojskowy khaki.

Cennik

Plandeki uniepalnione (nie plandeki niepalne) cenowo nieco różnią się od standardowych plandek. Jest to oczywiście spowodowane nieco innym składem chemicznym oraz innym sposobem produkcji tkaniny. Średnio cena plandek trudnopalnych jest o około 30 % wyższa od plandek standardowych.

Więcej informacji w naszym biurze obsługi klienta:

KOM +48 609 038 703

biuro@producentplandek.pl