Plandeki wodoszczelne

Plandeki wodoszczelne to innymi słowy plandeki, które nie przepuszczają wody i wilgoci. Jest to bardzo ważny aspekt, poruszany niezwykle często przez naszych klientów. W przypadku plandek oferowanych przez naszą firmę, macie Państwo do czynienia z plandekami wodoszczelnymi. Oczywiście w przypadku ewentualnego uszkodzenia powierzchni plandeki, może dojść do powstania nieszczelności.

Nasza firma oferuje plandeki nie przepuszczające wody na dokładny wymiar klienta. Posiadamy szereg materiałów zarówno o mniejszej, jak i większej gramaturze. Jedynie o czym należy pamiętać to fakt, że plandeki nie nadają się do wykładania na stałe stawów i oczek wodnych. W przypadku długotrwałego zanurzenia, może dochodzić do uszkodzenia zgrzewów. Nie powstaje to w skali kilku godzin, czy dni, ale raczej w przeciągu kilkunastu miesięcy. Nie mniej należy o tym pamiętać.

plandeki wodoszczelne, plandeki wodoodporne, plandeka nie przepuszczająca wody wilgoci

Czy plandeki są wodoodporne ?

Jest to pytanie zadawane bardzo często przez naszych klientów. Oczywiście - nasze plandeki są wodoodporne. Oznacza to tyle, że plandeki w przypadku kontaktu z wodą, nie ulegają degradacji i zniszczeniu. Tworzywo sztuczne używane do produkcji materiału plandekowego, nie absorbuje wilgoci. Wilgoć nie ma więc negatywnego wpływu na nasze plandeki.

Czy plandeki są wodoszczelne ?

Tutaj sytuacja jest odmienna o tyle, że nie chodzi o odporność na niekorzystne działanie wody i wilgoci, ale o przepuszczalność wody i wilgoci. Plandeki oferowane przez naszą firmę nie przepuszczają wody, o ile nie posiadają na swojej powierzchni uszkodzeń. W związku każdy nasz produkt to plandeka wodoszczelna.

Jakie materiały posiadamy w ofercie ?

  • tkanina PE (PP) 200 g/m2 - najbardziej popularna do produkcji plandek okryciowych. Wodoszczelna i wodoodporna. W standardzie posiada podwójne krawędzie i oczkowanie co ok. 50 na obwodzie;
  • tkanina PCV 650 g/m2 - grubsza plandeka wykorzystywana do plandekowania samochodów, przyczepek, tarasów, altanek, itp. Jest to innymi słowy plandeka gumowana, która również nie przepuszcza ani wilgoci, ani wody;
  • tkanina PCV 900 g/m2 - wykorzystywana do ciężkich prac oraz zabudowy samochodów ciężarowych oraz naczep TIR (firanek);
  • tkanina PCV 650 g/m2 trudnopalna - jest to wodoszczelna plandeka z atestem trudnopalności B. Przeznaczona do stref zagrożonych wybuchem oraz produkcji kotar w miejscach, gdzie wymagane jest posiadanie właściwości NRO.