Jak zabezpieczyć altankę i taras na zimę ?

jak zabezpieczyć altankę na zimę, jak zabezpieczyć taras na zimę

 

Z racji tego, że nasza firma zajmuje się zabudową altan i tarasów, postanowiliśmy napisać dla Państwa artykuł o tym, jak zabezpieczyć altankę na zimę i jak zabezpieczyć taras na zimę. Są to dwie odrębne kwestie, a co za tym idzie inne możliwości, dlatego artykuł będzie podzielony na dwie części. Oczywiście wszystko będzie się kręciło wokół plandek, ponieważ nasza firma jest producentem plandek, które idealnie nadają się do zabezpieczania altanek i tarasów przed niekorzystnym działaniem zimowych warunków i brzydkiej pogody. Zapraszamy do lektury naszego artykułu, a w przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z naszym biurem handlowym - KOM +48 509 491 716 lub biuro@producentplandek.pl.

 

Jak zabezpieczyć altankę przed warunkami zimowymi ?

W przypadku altanki mamy dość dużo możliwości, ponieważ możemy ją zabudować plandekami bez okien. Najbardziej popularnym i jednocześnie najtańszym rozwiązaniem, jest wykonane plandeki z materiału PE (PP) 200 g/m2. Chodzi tutaj o plandekę, która będzie okalała wszystkie ściany plandeki, zabezpieczając tym samym wnęki okienne, oraz belki poziome i pionowe. Plandeka PE (PP) 200 g/m2 jest idealna do takiego zastosowania, ponieważ jest lekka i elastyczna, ale zarazem wytrzymała. Oczywiście nie zagwarantuje takiej wytrzymałości jak plandeka PCV, ale na kilka sezonów w zupełności wystarczy.

plandeka na altane zimowa, jak zabezpieczyć altankę na zimę
Plandeka zabezpieczająca altankę wykonana z materiału PE (PP) 200 g/m2

Nieco innym rozwiązaniem jest zakup plandek okalających wykonanych z PCV. W tym wypadku mamy dużo większy wybór kolorów, między innymi brązowy i ecru (najbardziej popularne jeżeli chodzi o altanki i tarasy). Materiał PCV jest sztywniejszy, ale dużo bardziej wytrzymały i estetyczny. Jest to ten sam materiał, z którego wykonywane są plandeki na naczepy TIR, więc jego wytrzymałość stoi na najwyższym poziomie. W przypadku sezonowego zabezpieczenia altany na zimę, taka plandeka powinna wytrzymać nawet 10 lat.

Ostatnią możliwością tego jak zabezpieczyć altankę na zimę, jest montaż plandek z oknami przeźroczystymi. Jest to rozwiązanie całoroczne o tyle fajne, że plandeki można w każdej chwili podwinąć do góry, aby cieszyć się w pełni ogrodową altaną. Plusem tego rozwiązania jest to, że w sezonie letnim można z niego również korzystać. Dla przykładu podczas wieczornej imprezy, kiedy zaczyna się robić zimno lub nagle załamie się pogoda, można opuścić plandeki i nadal cieszyć się ogrodową imprezą.

jak zabezpieczyć altankę i taras na zimę
Plandeka wykonana z materiału PCV 650 g/m2 z oknem przeźroczystym. Posiada możliwość podwijania do góry.

 

Jak zabezpieczyć taras na zimę ?

W przypadku tarasów sprawa się komplikuje o tyle, że plandeki w pełnych kolorze raczej odpadają. Nikt nie chciałby bowiem mieć wiecznie zacienionego tarasu nawet zimą. W związku z tym, w przypadku tarasów przydomowych jedyną opcją jest zastosowanie plandek z oknem przeźroczystym. Jeżeli taras znajduje się przy domkach letniskowych, wówczas możemy zastosować także plandeki ochronne z polietylenu lub grubsze z PCV.

 

Jak zamówić plandeki do zabezpieczenia altany i tarasu ?

Jeżeli wiecie już Państwo jak zabezpieczyć altankę na zimę lub jak zabezpieczyć taras na zimę, wówczas zapraszamy do kontaktu z naszym działem handlowym. Będzie potrzebowali wymiary ścianek według schematu - szerokość mierzona od lewej krawędzi lewej belki, do prawej krawędzi prawej belki, oraz wysokość od górnej krawędzi górnej belki do samego dołu. Po przesłaniu wymiarów przygotujemy dla Państwa ofertę cenową. Termin realizacji wynosi średnio ok. 5 dni roboczych.

 

Ile kosztuje plandeka na altankę i taras ?

Jeżeli chodzi o cenę, ustalana jest ona zawsze indywidualnie. Nie jesteśmy więc w stanie z góry określić ceny za metr kwadratowy. Dokładną ofertę cenową przygotowujemy zawsze mailowo lub telefonicznie.