25 listopada 2020

Plandeki mrozoodporne

Plandeki mrozoodporne to innymi słowy plandeki, które mogą być stosowane zimą, podczas panowania ujemnych temperatur. Plandeki te powinny mieć odporność do co najmniej – 20 st. C., ponieważ mniej więcej takie temperatury (maksymalnie niskie) panują w naszym kraju.

Plandeka mrozoodporna wyróżnia się tym, że wykonana jest z nieco bardziej miękkiego materiału. Dzięki temu podczas minusowych temperatury nie sztywnieje tak bardzo, jak materiały standardowe. Nasza firma wszystkie plandeki dostępne w ofercie, wykonuje z materiałów mroodpornych, ponieważ tylko takie pozwalają na stosowanie przez cały rok. Dotyczy to również plandek na altanki i plandek na tarasy.

plandeki mrozoodporne, plandeka mrozoodporna

Co wyróżnia plandeki mrozoodporne ?

Plandeki mrozoodporne jak sama nazwa mówi, wytrzymują bardzo niskie temperatury. Mowa tutaj o temperaturach minusowych na poziomie – 40 st. C. Dzięki odpowiednio dobranym mieszankom materiałów PCV, PE lub PP, plandeki podczas mrozów nie stają się sztywne i nie pękają. Jest to bardzo ważne, ponieważ większość naszych klientów poszukuje plandek zabezpieczających właśnie na okres jesienno-zimowy, gdzie ryzyko wystąpienia mrozów jest stosunkowo wysokie.

Plandeka mrozoodporna może być z łatwością zwijana lub składana podczas minusowych temperatur. Nie ma tutaj ryzyka popękania materiału. Należy jednak pamiętać i jednej, bardzo ważnej rzeczy. Jeżeli na plandece zamarzła woda, w pierwszej kolejności należy się jej pozbyć. Oblodzenie podczas składania może spowodować uszkodzenie plandeki, np. rozcięcie.

Jaka plandeka mrozoodporna jest dostępna ?

W naszej ofercie posiadamy szeroki wybór materiałów mrozoodpornych. Co bardzo ważne posiadamy plandeki produkowane na wymiar oraz plandeki standardowe, tj. dostępne z magazynu w wymiarach z góry narzuconych z góry, np. 8×10 mb, 10×12 mb, 10×15 mb, 15×20 mm, 12×18 mb, 15×20 mb.

Plandeki mrozoodporne na wymiar produkujemy na dokładny wymiar klienta. Dotyczy to materiałów PCV 650 g/m2, PCV 650 g/m2 trudnopalnego, PCV 900 g/m2 oraz PE (PP) 200 g/m2. Jesteśmy w stanie wykonać plandeki o wymiarze minimalnym 1×1 mb(obowiązuje minimalna ilość zamówienia) do maksymalnego, tj. 50×50 mb.

Plandeki odporne na niskie temperatury – osprzęt

Wszystkie plandeki standardowe posiadają podwójnie zabezpieczone krawędzie i oczkowanie co ok. 70 cm

W przypadku plandek produkowanych na wymiar, w standardzie otrzymują Państwo podwójnie zgrzane krawędzie oraz oczkowanie. Do wyboru posiadamy oczka fi 10, fi 12, fi 20 oraz fi 40. Oferujemy również oczka owalne 22×44 mm, uchwyty kotarowe do przesuwania plandek po lince lub rurce fi 30. Istnieje również możliwość przynitowania do plandek rolek, które umożliwiają przesuwanie płynne po szynie 30×30 mm.

osłony altankowe 2021