25 listopada 2020

Plandeki mrozoodporne

Plandeki mrozoodporne to innymi słowy plandeki, które mogą być stosowane zimą, podczas panowania ujemnych temperatur. Plandeki te powinny mieć odporność do co najmniej - 20 st. C., ponieważ mniej więcej takie temperatury (maksymalnie niskie) panują w naszym kraju.

Plandeka mrozoodporna wyróżnia się tym, że wykonana jest z nieco bardziej miękkiego materiału. Dzięki temu podczas minusowych temperatury nie sztywnieje tak bardzo, jak materiały standardowe. Nasza firma wszystkie plandeki dostępne w ofercie, wykonuje z materiałów mroodpornych, ponieważ tylko takie pozwalają na stosowanie przez cały rok. Dotyczy to również plandek na altanki i plandek na tarasy.

plandeki mrozoodporne, plandeka mrozoodporna

Co wyróżnia plandeki mrozoodporne ?

Plandeki mrozoodporne jak sama nazwa mówi, wytrzymują bardzo niskie temperatury. Mowa tutaj o temperaturach minusowych na poziomie - 40 st. C. Dzięki odpowiednio dobranym mieszankom materiałów PCV, PE lub PP, plandeki podczas mrozów nie stają się sztywne i nie pękają. Jest to bardzo ważne, ponieważ większość naszych klientów poszukuje plandek zabezpieczających właśnie na okres jesienno-zimowy, gdzie ryzyko wystąpienia mrozów jest stosunkowo wysokie.

Plandeka mrozoodporna może być z łatwością zwijana lub składana podczas minusowych temperatur. Nie ma tutaj ryzyka popękania materiału. Należy jednak pamiętać i jednej, bardzo ważnej rzeczy. Jeżeli na plandece zamarzła woda, w pierwszej kolejności należy się jej pozbyć. Oblodzenie podczas składania może spowodować uszkodzenie plandeki, np. rozcięcie.

Jaka plandeka mrozoodporna jest dostępna ?

W naszej ofercie posiadamy szeroki wybór materiałów mrozoodpornych. Co bardzo ważne posiadamy plandeki produkowane na wymiar oraz plandeki standardowe, tj. dostępne z magazynu w wymiarach z góry narzuconych z góry, np. 8x10 mb, 10x12 mb, 10x15 mb, 15x20 mm, 12x18 mb, 15x20 mb.

Plandeki mrozoodporne na wymiar produkujemy na dokładny wymiar klienta. Dotyczy to materiałów PCV 650 g/m2, PCV 650 g/m2 trudnopalnego, PCV 900 g/m2 oraz PE (PP) 200 g/m2. Jesteśmy w stanie wykonać plandeki o wymiarze minimalnym 1x1 mb(obowiązuje minimalna ilość zamówienia) do maksymalnego, tj. 50x50 mb.

Plandeki odporne na niskie temperatury - osprzęt

Wszystkie plandeki standardowe posiadają podwójnie zabezpieczone krawędzie i oczkowanie co ok. 70 cm

W przypadku plandek produkowanych na wymiar, w standardzie otrzymują Państwo podwójnie zgrzane krawędzie oraz oczkowanie. Do wyboru posiadamy oczka fi 10, fi 12, fi 20 oraz fi 40. Oferujemy również oczka owalne 22x44 mm, uchwyty kotarowe do przesuwania plandek po lince lub rurce fi 30. Istnieje również możliwość przynitowania do plandek rolek, które umożliwiają przesuwanie płynne po szynie 30x30 mm.